Непечен чоколаден колач

Loading...

СОСТОЈКИ:
250 г бисквити
200 г чоколадо за готвење
150 г маргарин
100 мл сок по вкус
Бисквитите издробете ги и ставете ги во длабок сад. Маргаринот растопете го и додадете 100 г чоколадо. Откако и тоа ќе се растопи прелијте ги бисквитите. Потоа додадете го сокот, измешајте и нанесете во помала тава. Добро притиснете и оставете во фрижидер околу 2 часа.
Растопете го преостанатото чоколадо, прелијте го колачот и повторно оставете во фрижидер за преливот да се стегне.

loading...