Непознат напаѓач уби пет лица во Белгород

Пет лица се убиени, а едно рането во рускиот град Белгород кога непознат напаѓач отвори оган крај продавници за ловечко оружје, соопшти руската полиција.Меѓу загинатите е и едно 14-годишно девојче. Според првичните информации тројца од застреланите биле продавачи.Непознат напаѓач започнал да пукал од огнено оружје од автомобил во движење, а потоа излегол од  автомобилот и продолжил да пука, велат очевидци од настанот. Дел од нив тврдат дека биле двајца напаѓачи.Напаѓачот побегнал од местото на настанот, а автомобилот подоцна бил пронајден празен оставен во еден соседен кварт.Мотивот на нападот засега е непознат.
MaкфаксПет лица се убиени, а едно рането во рускиот град Белгород кога непознат напаѓач отвори оган крај продавници за ловечк

Пронајдете не на следниве мрежи: