Несекојдневен гол на Јаховиќ во победата над Башакшекир

Loading...

Малатијаспор го победи Башакшекир со 3:0 во воведното коло од Турската Супер лига. Нашиот интернационалец, Адис Јаховиќ го постигна вториот на натпреварот во 88 минута.
Во второто коло Јаховиќ и Малатијаспор ќе му гостуваат на Трабзонспор

loading...