Нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Времето ќе биде нестабилно, претежно претпладне и особено во западните и јужните делови каде ќе има краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурите ќе се движат од 14 до 35 степени. Ув индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје ќе биде нестабилно, а температурата ќе се движи од 19 до 30 степени. Од сабота се очекува стабилизирање на временската состојба со постепен пораст на дневната температура.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.