НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ ОВА: Си купи џемпер и кога прочита што пишува на етикетата – почна да плаче!

Една жена си купи џемпер и сакаше да го стави во машина за перење.
Кога ја погледна етикетата, на неа пишуваше:
„Свртете го џемперот наопаку и исперете го рачно, со ладна вода. За да не го уништите, како и сè друго во вашиот живот“.
Малку брутална порака, но нејзиниот џемпер дефинитивно ќе трае подолго, бидејќи нема шанси да не го послуша овој совет.
Корисничката на Твитер коментира дека плачела кога ја прочитала етикетата бидејќи навистина во тој момент имала бројни проблеми, па оваа порака емотивно ја сфатила.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.