Не издржа и повторно се зави во црно: Карлеуша го посети гробот на Дивна- кога ќе видите што правеше со сопствените раце ќе се наежите

Пејачката Јелена Карлеуша вчера им се врати на работните обврски и на снимањето на емисијата „Ѕвездите на гранд“ дојде во црно бела комбинација.
Сепак не издржа Јелена повторно ја врати црнината и ова утро целосно во црно замина на гробот на својата мајка.


Таа утрово со својата тетка Даниела која е сестра на трагично починатата радио водителка Дивна Карлеуша го посетија нејзиниот гроб.
Пејачката долго седеше на гробот на својата мајка и плачеше, а потоа зема со свои раце да го чисти гробот.
Дивна инаку почина на 3-ти март по долгата болест, а веста толку многу ја погоди Јелена што од тага ја скрати својата долга препознатлива коса.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.