Не може да ги расипе ни дожд, ниту ветер: 10 најубави фризури за зимската сезона

Кога станува збор за косата, зимата дефинитивно е најтешкиот период во годината.
Време е да заборавите на исфенираната и постојана фризура. Ветерот, дождот, влагата… сето тоа прави да е речиси невозможно да се има убава фризура. Во овој постуден период од годината најдобро е да ја носите косата врзана на интересен начин или да се одлучите за бранови или кадрици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LEXI (@lexitimko)


Разните пунџи, разбушавената коса или плетенките се идеални за овој период. Позитивна работа кај нив е тоа што лесно се прават, а изгледаат многу интересно.
Ние пронајдовме 10 фризури со кои ќе изгледате феноменално во секоја прилика и кои ништо не може да ги расипе, па можете без грижа да излезете од дома.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @hair_by_angelaanderson

 

View this post on Instagram

 

A post shared by René Furterer USA (@renefurtererusa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HAIR MAKEUP BY TINA T (@tinabaybay)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.