НИКАКО: ТРИ РЕЧЕНИЦИ КОИ ЖЕНИТЕ НЕ САКААТ ДА ГИ СЛУШНАТ ПОСЛЕ СЕКС

Loading...

Ако и кажете нешто од наведеното нема добро да поминете…

Ова е најдобриот секс што некогаш сум го имал!

Иако мажот има најдобри намери, но споредувањето на бившите партнерки со новата не е нешто што жените би сакале да го слушнат.

Ова траеше подолго од обично. Дали си добро?

Жените после сексот се особено ранливи па затоа било каква критика на сметка на нејзината “изведба“ во кревет може да ја повереди. Подобро кажете и дека после секс изгледа сјајно или дека не постои место на светот каде во тој момент повеќе би сакале да бидете.

Колку пати доживеа оргазам?

Кога мажот го поставува ова прашање тоа изгледа како да бара комплименти на сметка на своите способности во кревет. Ако навистина ве интересира нејзината оценка за вашите способности, поставете го прашањето дискретно. На пример: Кажи ми две работи кои најмногу ти се допаднаа и две работи кои не ти се допаднаа.

Прочитајте уште и:

На која возраст луѓето најчесто изневеруваат?

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...