НИКОГАШ НЕ СМЕ ГО ВИДЕЛЕ ВАКА! Новак го обзедоа емоции, а потоа ја прегрна мајка си и го расплака ЦЕЛИОТ СТАДИОН!

Српскиот тенисер не можеше да ги сокрие емоциите по освојувањето на трофејот во Мелбурн. Минатата година на Новак Ѓоковиќ му беше ускратена можноста по десетти пат да стане шампион на … Продолжи со читање НИКОГАШ НЕ СМЕ ГО ВИДЕЛЕ ВАКА! Новак го обзедоа емоции, а потоа ја прегрна мајка си и го расплака ЦЕЛИОТ СТАДИОН!