Никола Димитров – Подобро згоден, отколку паметен, се тешев вчера пред колегите

Проследете што Никола Димитров напиша сам за себе – Подобро згоден, отколку паметен, се тешев вчера пред колегите… Малку е забегана работава во нашава држава на сите полиња. Но, што е тука е.
Човекот си се изнафали и на никој ништо. Ова веројатно може само во Македонија. Еве го остатокот од изјавата: Подобро згоден, отколку паметен, се тешев вчера пред колегите. Само што наградата не е за згоден, туку за маж со најдобар стил, ми велат. Кога отидов на настанот, видов едно чудо подотерани од мене. Веројатно жирито избирало меѓу мажи политичари. Е сега за стил меѓу нив, што е право, право си е, не сум лош.
До каде ќе оди апсурдот во моментов не е јасно. Но дека сме во расчекор со реалноста е повеќе од јасно…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.