Николовски: Протестите му служат Мицкоски да се заштити од смена во партијата

Loading...

Николовски: Протестите му служат Мицкоски да се заштити од смена во партијата

Николовски вели дека протестите се за лидерот на партијата се заштити од незадоволството внатре во партијата.

  • Во континиуитет продолжуваат политиките на Мицкоски да се заштити од тоа што се случува внатре во партијата поради што продолжува неговото неконструктивно однесување кон граѓаните. Граѓаните дадоа многу посилна порака дека сакаат да одат напред.
  • Дадоа поддршка за политиките на европеизација и трансформација. Сега треба да се свртиме дома. Протестите се демократско право на опозицијата и на било кој граѓанин, но важно е за што служи тој протест, во случајов за внатрепартискиот конфликт кај ВМРО-ДПМНЕ. – рече Николовски.
* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...