Николовски: Ќе барам разрешување на Димова поради случаевите што беа објавени со Агенцијата

Loading...

Николовски: Ќе барам разрешување на Димова поради случаевите што беа објавени со Агенцијата.

Никој не е недопирлив, истакна Николовски.

Сакаме да пратиме порака до сите дека навистина сме спремни да се бориме против корупцијата, дека немаме двојни аршини, сме добиле огромна чест и одговорност од граѓаните, која мораме да ја оправдаме!

Вицепремиерот за борба против корупцијата, криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски во тв настап вечерва најави дека на следната следница на Владата ќе побара оставка, односно налог за разрешување од надлежниот Управен одбор на директорката на Националната агенција за европски програми и мобилност Лидија Димова.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...