Ниту теретана, ниту ригорозни диети: 3 ефтини пијалоци кои супербрзо ги топат килограмите

Секој сака да оди на море со рамен стомак, но и покрај сите желби, понекогаш недостатокот на време, мотивација и пари може да застане на патот на извајана фигура. Но, постојат и пијалоци кои можете да ги подготвите и кои можат да бидат добри сојузници во слабеењето.
Ви пренесуваме 3 рецепти кои се одлични за детоксикација, варење и метаболизам.
Напиток од ѓумбир и лимон
Лимонот е богат со витамини и позитивно влијае на варењето, го чисти и црниот дроб, а во тој поглед е одличен за слабеење. Исто така, една од состојките на овој напиток е ѓумбирот, кој е одличен за започнување на метаболизмот. Напитокот ќе го направите така што во чаша ќе помешате малку топла вода, сок од лимон и малку рендан ѓумбир. Направете пијалок пред спиење и испијте го наутро.


Рузмарин и грејпфрут
Во овој пијалок доминантен е витаминот Ц, кој го намалува холестеролот, а потоа го подобрува варењето и протокот на крв, а ефектот на рузмаринот е одличен за црниот дроб.
Гответе 15 минути на тивок оган една лажичка игли од рузмарин, а потоа додадете една лажичка мед, варете го и оставете да се излади. Во ладниот пијалок додадете сок од грејпфрут.
Смути од моркови и боровинки
Оваа комбинација е одлична за слабеење, бидејќи оваа витаминска комбинација ќе ве држи сити долго време, а покрај овие две состојки можете да додадете и малку грчки јогурт или млеко.
Така, смутито ќе го подготвите така што во блендер ќе ставите јогурт, чаша боровинки, еден излупен морков, две лажици овесна каша и лажица мед.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.