Ништо не ги плаши .. – Автобусите на ЈСП преполни со народ (ФОТО)

Loading...

Ништо не ги плаши .. – Автобусите на ЈСП преполни со народ (ФОТО)

На социјалните мрежи во Македонија осамнаа фотографии со автобуси во Скопје, преполни со луѓе. Некои од нив носат заштитни маски и ракавици, а некои не, според коментарите на граѓаните, во автобусите кои сообраќаат по редуциран (саботен) возен ред.

На фотографиите може да се забележи дека во автобусите буквално нема место да се влезе, а во време на епидемија на корона вирус, една од мерките која строго треба да се почитува, освен седењето дома, е и задолжително растојание меѓу граѓаните од најмалку 1,5 метар, а во автобусите тоа не е пример, иако истите, како што објавија од ЈСП, редовно се дезинфицираат.

Па потоа прочитајте уште и ова:

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...