Ни СДС да ме храни, ни ДПМНЕ да ме брани. Бојкот… Постери се појавија во Битола

Се оживотворуваат најцрните сценарија на корумпираните политички елити. Народот како што се чини се самоорганизира за целосен БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ…
Денеска низ цела Битола се излепени пораки, кои повикуваат на бојкот на престојните претседателски избори.
„Не биди дел од заеовото стадо. На 21-ви април да го направиме првиот чекор надвор од тридецениската мизерија. Ни СДС да ме храни, ни ДПМНЕ да ме брани. Бојкот!“, стои на плакатот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.