Ни СДС да ме храни, ни ДПМНЕ да ме брани. Бојкот… Постери се појавија во Битола

Loading...

Се оживотворуваат најцрните сценарија на корумпираните политички елити. Народот како што се чини се самоорганизира за целосен БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ…
Денеска низ цела Битола се излепени пораки, кои повикуваат на бојкот на престојните претседателски избори.
„Не биди дел од заеовото стадо. На 21-ви април да го направиме првиот чекор надвор од тридецениската мизерија. Ни СДС да ме храни, ни ДПМНЕ да ме брани. Бојкот!“, стои на плакатот.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...