Ни се враќаат топлите температури – еве кога ќе биде најжешко во наредните денови

Loading...

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста и во западните делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.
Во недела времето ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец.
Во понеделник времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец.
Во вторник времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

loading...
Loading...