НЛБ Банка АД Скопје по третпат прогласена за најдобра банка во земјава на Europe Banking Awards

Трета година по ред НЛБ Банка АД Скопје е прогласена за најдобра банка во земјата од финансискиот магазин ЕМЕА.
НЛБ Банка АД Скопје е дел од НЛБ групацијата и се вбројува меѓу најпрофитабилните компании во нашата земја. Со остварена нето добивка од 34,5 милиони евра во 2018 година, што се должи на континуирани продажни активности со особен фокус кон населението, микро, малите и средни претпријатија, засилен финансиски сервис за корпоративните клиенти и на значајните инвестиции во електронските сервиси.
Инвестициите во дигитализацијата и новите технологии, подобрениот квалитет на средствата и посветеноста на сите вработени ја водат НЛБ Банка кон остварување на извонредни финансиски резултати. Банката постојано добива признанија за своите резултати и постигнувања, и континуирано е препознаена како најнаградувана банка.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.