Нова година некој ќе ја слави два дена

На синоќешната седница Владата го врати 2-ри јануари како неработен ден за јавната администрација, со препорака тоа да го направи и приватниот сектор. За сега 2 јануари не се враќа како празник на календарот, туку само како владина одлука. Во соопштението на Владата нема образложение за ваквата одлука, која ја донесе без најава.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.