НОВА ДОЈАВА ЗА БОМБА – учениците од „Јосип Броз Тито“ евакуирани, полицијата го блокираше центарот!

Утрово само што започнала наставата во средното училиште „Јосип Броз Тито“ повторно имало дојава за бомба.

По оваа информација, учениците веднаш се евакуирани и пуштени надвор од училиштето.

НОВА ДОЈАВА ЗА БОМБА – учениците од „Јосип Броз Тито“ евакуирани, полицијата го блокираше центарот!

Полицијата во моментов е на терен, а повеќе информации следуваат многу набрзо…

Инаку ова е осма дојава за бомба, а првата се случи истиот ден кога во посета на земјава беше претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.