Новиот Хуавеј П40 ќе биде претставен во март

Loading...

Директорот на Huawei, Ричард Ју официјално потврди дека P40 серијата ќе биде претставена по претставувањето на подобрената верзија на првиот смартфон на преклоп со ознака Мејт Иксес.

И П30 исто така беше претставено минатата година во приближно исто време.

P40 и P40 Pro ќе имаат подобри камери во однос на претходните модели. Моделот Pro ќе има пет камери: главната камера ќе има 64 MP, телефото камерата ќе има 12 MP со 10х oптичко зумирање, ултраширока камера, сензор за длабочина и макро камера.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...