Нови дојави за бомби во четири скопски училишта

На електронската адреса на четири училишта во Скопје утринава повторно е упатена закана за поставена бомба.

Нови дојави за бомби во четири скопски училишта

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата и во тек се антитерористички проверки.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.