Нови три недели вонредна состојба во Шпанија

Loading...

Нови три недели вонредна состојба во Шпанија

Над 47 милиони луѓе во Шпанија се во карантин во своите домови и станови од 15 март, кога беше прогласена вонредна состојба во земјата. Иако првично беше објавено за период од две недели, владата повторно го продолжува и тоа за нови три недели.

Во Шпанија 809 луѓе починале од коронавирус во последните 24 часа. Ова е најнискиот број на смртни случаи во последните осум дена. Вкупно досега се починати 11,744. А бројот на заразени сега е 124,736.

Прочитајте уште и:

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...