Нови цени на горивата од полноќ

Loading...

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.
Минатата недела цените на ЕУРОСУПЕР БС-98 и ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалија за 1,50 денар/литар.
Цените на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1), се намалија за 0,50 денар/литар.

loading...