Нови 13 починати од КОРОНА во последните 24 часа и над 170 заразени

Loading...

Нови 13 починати од КОРОНА во последните 24 часа и над 170 заразени

Не стивнува епидемијата, туку се чини дека се позабрзано галопира и секој ден зема се повеќе жртви. Вчера е забележан нов неславен рекорд – 13 починати.

Вкупниот број позитивни случаи во Македонија сега достигна високи 6625 лица.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...