Нови 163 заразени и 3 починати од КОРОНАВИРУСОТ во последните 24 часа

Loading...

Нови 163 заразени и 3 починати од КОРОНАВИРУСОТ во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1074 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19.
– Скопје 70
– Куманово 2
– Дебар 6
– Штип 14
– Прилеп 2
– Тетово 25
– Струга 4
– Велес 2
– Битола 1
– Охрид 9
– Кавадарци 3
– Гостивар 11
– Струмица 1
– Крива Паланка 2
– Кочани 3
– Свети Николе 4
– Ресен 4
Во ГОБ „8 септември“ починаа три лица, пациент од Ресен (42г) хоспитализиран на 13 јуни и двајца пациенти од Скопје (71г) хоспитализиран на 15 јуни и пациентка (83г) хоспитализирана на 23 јуни.
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 40 оздравени пациенти.
– Скопје 6
– Куманово 1
– Штип 16
– Прилеп 1
– Тетово 9
– Велес 2
– Битола 1
– Гостивар 2
– Кочани 1
– Ресен 1
Досега во земјата се направени вкупно 56.809 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 5758, бројката на оздравени пациенти е 2206, на починати е 268, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3284.
* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...