Нови 49 заразени и двајца починати од КОРОНАВИРУСОТ

Loading...

Нови 49 заразени и двајца починати од КОРОНАВИРУСОТ во последните 24 часа.

По градови билансот изгледа вака, и го предводи Куманово со најмногу новооткриени заразени:

– Куманово 14
– Скопје 13
– Штип 6
– Прилеп 8
– Велес 6
– Гостивар 1
– Кочани 1.

Бројката на починати сега е 34, а вкупниот број на регистрирани заразени со КОРОНА ВИРУСОТ е 760.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...