Новковиќ чека дете од девојката која е помлада од него 27 години

Борис Новковиќ (50) чека дете со доста помладата манекенка Ирис Волф (23).
-Тој најубав и најплеменит подарок на љубовта и двајцата навистина вистински го сакавме и благодарни сме што тоа и ни се оствари. Бременоста минува без проблеми, идната мајка блеска, рекол Борис Новковиќ за хрватските медиуми.


Тоа ќе биде трето дете за Борис Новковиќ. Со поранешната сопруга Луција со која се разведе во 2011 година има два сина, Ноа и Бона.
Новковиќ пет години беше во брак и со актерката Бојана Грегориќ Вејзовиќ.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.