Новогодишни украси во бохо стил

Ако сте личност со весел дух, која сака сè што е диво и нежно во исто време, бохо стилот е совршен за вас. Како што се ближат празниците, оваа година можете да го направите новогодишното украсување во тој стил.
За да ја украсите новогодишната елка во бохо стил, можете да користите ткаенина, суви стапчиња цимет, цитрус, дрвени мониста и свежо зеленило. Исто така, со малку креативност, можете да направите неколку едноставни украси како ловец на соништа и венец. За да ги направите, можете да користите канап, конец, пердуви, тантела и дрвени детали. Ако сакате навистина уникатна новогодишна елка, можете да изберете пампас трева и да ја украсите елката со неа. Кога станува збор за боите, бохо стилот прифаќа сè, од нежни пастелни нијанси до потемни црвени тонови.
Исто така, направените украси во бохо стил можете да ги ставите над каминот, на трпезариската маса во прекрасна плетена корпа или на влезната врата во форма на венец.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.