НОВО ВИДЕО ОД ЗАБАВАТА НА САНА МАРИН: Финската премиерка во прегратка на маж кој не и е сопруг! Таа тврди дека се тестирала за дрога! 👇👇

Снимката беше откриена откако Сана Марин (36) оваа недела беше на удар на критики поради протечените снимки од разни забави, при што некои политичари рекоа дека таа треба да биде тестирана за дрога.

НОВО ВИДЕО ОД ЗАБАВАТА НА САНА МАРИН: Финската премиерка во прегратка на маж кој не и е сопруг! Таа тврди дека се тестирала за дрога!

Видео кое кружи на социјалните мрежи ја покажува Марин во ноќен клуб околу 4 часот наутро на 7 август со рацете околу маж кој, според финските медиуми, е кантавторот Олави Усивирта, пишува британски Телеграф.

На видеото може да се видат како се нишаат од колк до колк додека Усивирта го доближува неговото лице до вратот на Марин и ја држи неговата рака на нејзиниот грб.

Во изјава за финскиот медиум „Сеиска“, очевидци кои биле во клубот кога во неделата околу 2.30 часот пристигнала финската премиерка и нејзината придружба, изјавиле дека била видена како танцува на ист начин со „неколку“ мажи.

Сведоците рекоа дека била придружувана од финската пејачка и текстописец Алма и инфлуенсерката на ТикТок Сабина Сарка.

Сана танцувала интимно со најмалку тројца различни мажи. Таа седна и во скутот на двајца различни мажи. Ја ставила раката до маж, а тој нежно ја држел за рака – наводно рекол еден сведок.

Моите пријатели и јас се прашувавме дали таа навистина е сè уште мажена. Се чинеше дека прстенот на раката сè уште е таму – наводно рекол друг сведок.

Финскиот медиум Сеиска исто така објави дека Марин останала во клубот најмалку до 4:30 часот наутро пред да замине дома да се опорави. Истите наводи ги објави и весникот „Илталехти“.

Да потсетиме, Марин во 2020 година се омажи за својот долгогодишен партнер Маркус Раиконен.

На прес-конференција во петокот, Марин рече дека направила тест за дрога – и резултатите ќе бидат готови следната недела.

Марин постојано негираше дека воопшто земала дрога.

Не направив ништо незаконско. „Дури и во моите тинејџерски години не користев никаков вид на дрога“, рече Марин, додавајќи дека направила тест за дрога за да ги ублажи своите грижи.

Марин, исто така, инсистираше на тоа дека таа има право на пресумпција на невиност.

Таа додаде дека нејзината способност да ги извршува своите должности не била нарушена ноќта на забавата и дека би го напуштила собирот доколку и имала некоја работа.

Видеата на Марин на забава со познати фински инфлуенсери и уметници, почнаа да кружат на социјалните мрежи оваа недела, а медиумите во Финска и во странство ги презедоа.

Политичарите од владејачката коалиција и опозицијата тогаш ја повикаа Маринова да биде тестирана за дрога.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.