Ново поскапување на горивата

Loading...

Ново поскапување на горивата

Од РКЕ соопштија дека од вечерва на полноќ ќе важат нови, поскапи цени за горивата. Според методологијата за пресметување на малопродажните цени на горивата, од вечерва цените ќе се зголемат за 1,05 проценти.

Еуросупер БС-95, Еуросупер БС-98 и Еуродизел ќе се зголемат за половина денар.

Еуросупер-95 ќе чини 61 денар по литар, Еуросупер-98 ќе чини 63 денари, додека Еуродизелот ќе чини 52 денари.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...