Ново рочиште за „Рекет“, Јанева ќе ги предложи своите сведоци

Судењето против Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева, обвинети во предметот „Рекет”, денеска продолжува во Кривичниот суд во Скопје.
На минатото рочиште завршија исказите на сведоците предложени од страна на обвинетиот Јовановски и продолжи со презентација на материјални докази.
Воедно, за ова рочиште одбраната на обвинетата поранешна специјална обвинителка Катица Јанева најави дека ќе ги предложи своите сведоци.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.