Ново: 6 починати од КОРОНА вирусот во САД

Вечерва се потврдени 4 нови смртни случаеви во од КОРОНА вирусот во САД, со што бројката се искачи на вкупно 6.

Според објавените информации паниката полека се шири и забележан е недостаток на средства за хигиена, ракавици и маски по големите маркети. Тие имаат потешкотии да ја покријат побарувачката. Затоа е донесене одлука да не се продаваат повеќе од 10 маски на поединец…

Досега бројката на смртни случаеви се искачи над 3000 со над 88000 заразени на сите континенти.

Околу 50 школи се затворени од страв да не се рашири вирусот, објави Сиенен.

Во Канада пак се исто така пријавени околу 30 случаи на КОРОНА вирусот.

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.