Нов вирус на грип отпорен на „Тамифлу“

Вирусот на новиот грип отпорен на лекови почна да се шири меѓу пациенти во една болница во Велс, а по се изгледа дека станува збор за облик кој не реагира на …

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.