Нов вооружен грабеж се случи вечерва!?

Loading...

Вечерва околу 21 часот и 30 минути се случил нов вооружен грабеж на аптека во Скопје.

Грабежот се случил на улицата Февруарски Поход во аптека во Скопје кога вооружен маж со пиштол извршил разбојништво врз вработената и ги одзел парите.

Очевидец раскажува дека сцената била страшна. Вооружениот грабеж се случил веднаш до маалско кафуле и кладилница, објекти кои биле полни со луѓе во тој момент.

МВР сеуште се нема произнесено…

Следете не на Фејсбук. Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!! За 5Г контроверзата ПРОЧИТАЈТЕТУКА.
loading...