НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО ХРВАТСКА: Се тресеше тлото во Петриње

Loading...

Слаб земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтер е регистриран во близина на Петриња утрово во 05,38 часот.
Хрватската сеизмолошка служба објави дека интензитетот на земјотресот во епицентарот бил 3 степени од скалата ЕМС.

loading...
Loading...