Нов напад врз доктори: Персоналот на болницата “8-ми Септември” на итен протест

Loading...

Персоналот од Одделот за интензивна нега на болницата “8-ми Септември” утрово протестира пред канцеларијата на директорот Христијан Костов.
Причината е напад врз персоналот од роднини на починат пациент. Инцидентот се случил синоќа, интервенирала и полицијата, пренесе 360.

loading...