Нов неславен рекорд: регистирани 393 заразени за само 24 часа, четворица починаа

Во последните 24 часа се направени 2464 тестирања, а регистрирани се 393 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 189 – Куманово 14 – Дебар 2 – Штип 13 – … Продолжи со читање Нов неславен рекорд: регистирани 393 заразени за само 24 часа, четворица починаа