Нов пожар вчера избувна во околината на Арачиново

Loading...

Пожар избувнал вчера во селото Орланце, во општина Арачиново.
Скопската протипожарна служба информира дека нивни екипи се на терен. Засега нема детали колкава површина е зафатена и која е причината за избувнување на истиот.

loading...