НОВ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС Грција се стресе, се почувствува дури и во Египет

Земјотресот бил со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала, соопшти Атинскиот геодинамички институт, а бил почувствуван дури и во Каиро, Египет.

Силен земјотрес рано утринава го погоди грчкиот остров Крит, но нема извештаи за штети, јавува Ројтерс.

НОВ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС Грција се стресе, се почувствува дури и во Египет

Земјотресот бил со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала, соопшти Атинскиот геодинамички институт, а бил почувствуван дури и во Каиро, Египет.

Земјотресот бил на длабочина од 80 километри, соопшти ЕМСЦ.

Засега нема информации за материјална штета или евентуални повредени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.