Нов смртен случај од КОРОНА во Македонија. Сега бројката изнесува 3

Loading...

Нов смртен случај од КОРОНА во Македонија. Сега бројката изнесува 3

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ФИЛИПЧЕ (25 МАРТ 2020)

Коронавирусот ја однесе и третата жртва во земјава. Почина пациентката којашто веќе неколку дена беше на апарати за дишење, објави министерто за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција.

Како што кажа министерот, починатата е од Дебар, на возраст од 66 години, а претходно боледувала од висок крвен притисок.

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!!

Па потоа прочитајте уште и ова:

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...