НОСЕЛ леш ископан од гроб ВО ГЕПЕК: Московската полиција уапси некрофил

Во Подмосковље е приведен некрофил кој носел тело на жена ископана од гроб, пренесува РИА Новости.

НОСЕЛ леш ископан од гроб ВО ГЕПЕК: Московската полиција уапси некрофил

Според полициски извори, апсењето се случило вчера во градскиот кварт Орехово-Зуевски. Во близина на локалните гробишта полицијата запрела автомобил управуван од 29-годишен жител на Московскиот регион. Во багажникот е пронајдено женско тело.

„Уапсениот млад човек им рекол на безбедносните сили дека му било кажано да го ископа телото од гробот на форум во рамките на таканаречената „Темна мрежа“.

Според неговите зборови, тоа го направил за да изврши сексуален однос со телото на починатата жена.

Полицијата покрена кривична постапка за сквернавење на трупот, а уапсениот ја призна вината.

Според изворот, во неговиот багажник бил пронајден труп и лопата.

Според порталот „Подмосковље добра“, полицијата забележала дека мажот бил видно нервозен и делувал сомнително при проверката на документите. Поради тоа полициските службеници одлучиле да извршат истрага во возилото, при што во багажникот било пронајдено тело на жена. Уапсениот граѓанин објаснил дека телото на починатиот го извадил од гробот заради злоупотреба и финансиска корист.

Имал секс со трупот, а потоа го однел дома во багажникот на својот автомобил, каде планирал да ги сними своите перверзии за препродажба.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.