Ноќеска во Скопје-тешка сообраќајка

Loading...

Тешка сообраќајна несреќа се случи во Скопје, кога кај тутунскиот комбинат „Империјал Тобако“ автомобил “Ауди“ се заби во возило на Брза помош, пишува “Слободен печат“. Во сообраќајката повредена е една девојка, која според присутните на местото на настанот, доживеала потрес на мозокот и била транспортирана во болница. Во “Аудито“, најверојатно, имало две девојки, но другата девојка имала мала повреда на главата.
Детали за несреќата се очекуваат.

loading...