Ноќеска намерно запален „Опера паб“ во Скопје

Loading...

Ноќеска намерно запален „Опера паб“ во Скопје

Во билтенот на МВР сто дека за време на полициски час пожар избувнал на терасата на угостителски објект во Скопје. – Рано утрово во 03:55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на бул. „Гоце Делчев“ во сопственост на 52-гдишниот Г.Н. од Скопје, опожарена била терасата на угостителскиот објект. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Скопје.

Се работи за познатиот „Опера бар“ кој работи во склоп на Националната опера и балет. За среќа пожарот не ја загатил внатрешноста на објектот и оштетена е само терасата.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...