Ноќеска тешка сообраќајка во Чаир

Loading...

Ноќеска околу 01:20 часот во близината на ТЦ “Чаирчанка“ се случила сообраќајна незгода во која биле повредени три лица, дознава ТВ“21“.
До несреќата дошло кога џип марка “Ауди“ кој се движел со голема брзина удрил во „Пежо“ кое се движело во една од лентите, изјавуваат очевидците.
Полицијата веднаш излегла на местото на настанот и извршила увид, а три лица се здобиле со повреди.

loading...