Нудли со сос со павлака

Loading...

Потребни состојки:
1 пакетче нудли
2 лажици павлака/кисело млеко
Начин на подготовка:
Ставете ги нудлите во зовриена вода, и за 4-5 минути се готови. Во меѓувреме направете го сосот. Доколку павлаката е погуста додадете 1 лажица од водата во која се варат нудлите, па измешајте ги заедно со зачините и маслото кои се во пакетчето нудли. Сварените нудли измешајте ги со сосот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by martinascooking (@martinascookingg)

loading...