Нутела сладолед торта – неповторливо задоволство со секоја лажичка

За овој десерт потребни ви се само две состојки и нецели 5 минути од вашето време, а не ви е потребна голема вештина во кујната.

600 мл слатка павлака
400 г нутела
Во длабок сад ставете ја слатката павлака и додадете ја нутелата. Матете со миксер две до три минути додека состојките убаво се соединат. Смесата претурете ја во калап за торта, намачкан со масло или путер. Ставете ја тортата во фрижидер и оставете да отстои шест до осум часа, а потоа во замрзнувач да отстои еден час.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.