Обвинителството бара притвор за случајот „ЕВН плацеви во Делчево“

Оценувајќи дека постои опасност за влијание врз сведоци, вештаци, соучесници и прикривачи, јавниот обвинител до судијата на претходна постапка достави предлог за определување мерка притвор за шестмина осомничени, додека за … Продолжи со читање Обвинителството бара притвор за случајот „ЕВН плацеви во Делчево“