Обид за грабеж во станот на Вело Марковски

Loading...

Обид за грабеж во станот на Вело Марковски

Случајот е потрден од полицијата

„На 28.09.2020 околу 21,20 часот во СВР Скопје В.М. пријавил дека на ул.”Мариовска” додека неговата сопруга спиела во домот, влегло непознато лице и во моментот кога било забележано го напуштило местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот“- соопшти МВР.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...