Обид за силување во Куманово на 9 годишно девојче

Loading...

Обид за силување во Куманово на 9 годишно девојче

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.А. (31) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“. На 08.06.2020 околу 21,00 часот, додека бил пред станбена зграда во Куманово каде живее, го забележал девојчето на возраст од девет години и во влезот од зградата се обидел да изврши полово дејствие, но не успеал.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...