Облачно со врнежи, повремено поројни, а од задутре нѐ очекува ова!

Времето во земјата денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои пообилни ќе бидат во северните и северозападните делови каде локално се очекува да наврнат и над 30 л/м2. Врнежите повремено ќе бидат поројни, проследени со засилен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час.
Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7, а максималната ќе достигне од 5 до 13 степени.
Во Скопје, времето ќе биде облачно со пообилни, повремено поројни врнежи од дожд, особено претпладне. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 6 степени.
Облачно време со врнежи од дожд на места пообилни и поројни, проследени со засилен ветер, ќе се задржи и утре Поради продор на постудена воздушна маса од север од вторник се очекува заладување со врнежи од снег на планините, а на некои повисоки места врнежи од дожд и снег.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.